Головна » 2015 » Квітень » 10 » Толока в коледжі
09:00
Толока в коледжі

Толока є давнім українським звичаєм. Її організовували на селі для виконання термінових робіт, що вимагали значної кількості осіб: збирання врожаю, вирубування лісу, спорудження будинків, спільний випас худоби тощо. Іноді толоку використовували для проведення громадських робіт (будування церков, шкіл, читалень, доріг тощо).

У толоці односельчани брали участь, тобто працювали толокою (спільно, разом), добровільно й задарма, не потребуючи плати за свою працю. Зазвичай особа, на користь якої працювали, частувала робітників. Також звичною справою було звершення толоки народним гулянням — танцями і співами.

У сучасній культурі слово толока вживається на позначення якихось громадських чи масових проектів. Вже стало традицією організовувати толоку для впорядкування та прибирання території навколо навчальних закладів міста.

З метою забезпечення проведення весняних робіт з благоустрою, поліпшення санітарного стану території, підвищення рівня екологічної культури студентства та естетичного вигляду навчального закладу 8 квітня у Ковельському промислово-економічному коледжі Луцького НТУ було проведено прибирання території. Студенти коледжу разом з адміністрацією, викладачами та техпрацівниками прийняли участь у суботнику по благоустрою території та прилеглих до неї зон. В рамках суботника було здійснено прибирання території навчального закладу від сміття та минулорічного листя, побілка та обкопування дерев та бордюр.

Всюди панував хороший настрій, адже об’єднувало учасників толоки бажання зробити територію навчального закладу чистим та підготуватися до Великодніх свят. Всі працювали дружно та завзято. Хоча й не світило яскраве сонечко, панував весняний настрій, який робив прибирання справжнім святом. Студентський профком після толоки пригощав усіх учасників суботника гарячим чаєм із прянощами. Попрацювавши спільно, побачивши корисні плоди своєї праці, можемо спокійно, з радістю у душі зустрічати найвеличніше свято – Воскресіння Христа.

Адміністрація закладу висловлює подяку всім присутнім на суботнику.

 

Переглядів: 235 | Додав: Zagon1609 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]