Відділення спеціальності  073 «Менеджмент» («Організація виробництва»)

Завідувач відділенням: Вегера Тетяна Георгіївна, викладач вищої категорії, викладач-методист

Телефон: (03352) 5-53-20

Адреса: вул. Заводська, 23, м. Ковель Волинська обл.

E-mail: kovel_koledg@ukr.net

Підготовка фахівців

Підготовка фахівців проводиться за спеціальністю 073 «Менеджмент» («Організація виробництва»)

В 2009-2010 навчальному році спеціальність 073 «Менеджмент» («Організація виробництва») успішно акредитована за І рівнем.

Організація навчального процесу відбувається згідно з «Положенням про організацію навчального процесу у вищих навчальних закладах» та галузевими стандартами освіти.

Історична довідка

Відповідно до Волинської регіональної програми практичної реалізації Державної національної програми «Освіта» (Україна ХХІ століття) та враховуючи потреби у фахівцях у навчальному закладі в 2001 році введена нова спеціальність – «Організація виробництва». Очолювала відділення викладач вищої категорії, викладач-методист Сличко Л.С. В квітні 2007 р. на посаду завідувача відділенням був призначений Кішман Є.О., а з вересня 2009-2017 р. – Гончаренко О.О., з 2018 - Вегера Тетяна Георгіївна

Матеріальне забезпечення навчального процесу

Для проведення лекцій та лабораторно-практичних занять на відділенні функціонують навчальні кабінети та лабораторії, оснащені необхідними технічними засобами навчання, навчальною та довідковою літературою, відповідними методичними посібниками, навчальними моделями, плакатами, планшетами.

Матеріально-технічна база відділення постійно змінюється відповідно до сучасних вимог, поповнюється новим обладнанням та матеріалами, які використовуються в навчальному процесі.

Методичне забезпечення навчального процесу

            Відповідно до освітньо-професійних програм та навчального плану викладачі відділення розробляють та вдосконалюють робочі програми з дисциплін, що викладаються за спеціальністю. Всі програми дисциплін, за якими готують студентів, відповідають стандартам вищої освіти. Навчання зорієнтовано на опанування студентом відповідних знань, умінь, та навичок, а також формування здатностей і компетенцій вирішувати завдання професійної компетенції.

Кадрове забезпечення навчального процесу

Освітню діяльність зі спеціальності забезпечують 26 викладачів. Всі вони мають відповідну освіту і досвід роботи за спеціальністю.

            Викладачі відділення постійно працюють над підвищенням свого професійного рівня, педагогічної майстерності, підтримують тісні контакти з викладачами Луцького національного технічного університету, Нововолинського електромеханічного коледжу, Луцького технічного коледжу Луцького НТУ, Новоград-Волинського промислово-економічного технікуму, Волинського коледжу технологій та бізнесу ВНУ, Любешівського технічного коледжу Луцького НТУ та інших навчальних закладів Волинської області та України.

Підвищення кваліфікації викладачів здійснюється при відповідних кафедрах Луцького національного технічного університету, Волинському обласному інституті післядипломної освіти, базовому підприємстві ПАТ «Ковельсільмаш».

 

Обмін досвідом роботи здійснюється через роботу обласних методичних об’єднань викладачів, курси підвищення кваліфікації, семінари, конференції, обласні виставки і т.п. Щороку викладачі відділення беруть активну участь в обласній виставці передового педагогічного досвіду «Творчі сходинки педагогів Волині» та у конкурсі «Краща методична розробка Луцького НТУ», на яких їхні доробки отримують високу оцінку компетентного журі в різних номінаціях, відзначаютьсь грамотами й подяками управління освіти і науки Волинської облдержадміністрації та Луцького НТУ.

Студенти і випускники

            Під керівництвом досвідчених викладачів відділення студенти займаються науково-дослідною роботою, беруть участь у олімпіадах, конкурсах, виступають на наукових конференціях, одержують подяки, грамоти, дипломи.

Студенти відділення є активними учасниками наукових конференцій, які щорічно проводять коледж технологій та бізнесу ВНУ, кафедра менеджменту та маркетингу Луцького НТУ.

В 2010 р. на ІІІ регіональній науковій конференції «Молодь України, як стратегічний потенціал розбудови України» студент ІV курсу Бірчук Святослав виборов 2 місце, в 2012 р. на V міжнародній науковій конференції «Молодь України, як стратегічний потенціал розбудови України» студентка ІІІ курсу Смаль Валентина виборола 2 місце. В 2 турі всеукраїнської олімпіади з інформатики та комп’ютерної техніки серед навчальних закладів І-ІІ р.а. призове місце зайняв студент ІІІ курсу Крочук Роман. Постійними учасниками наукових конференцій є студент ІІ курсу Ратнюк Олег, студентка ІV курсу Лазарук Яна та ін.

В 2011 році студентка ІІІ курсу Остап'юк Ірина взяла активну участь у конкурсі читців поезії Лесі Українки «Мій любий краю».

За період роботи відділення було випущено 419 студентів денної форми навчання, з них з дипломом «з відзнакою» - 94 чол. (22%) та 126 студентів заочної форми навчання.

Випускники відділення продовжують здобувати вищу освіту за скороченим терміном в Луцькому НТУ за напрямом підготовки «Менеджмент» та інших ВНЗ ІІІ і ІV рівня акредитації України.

Випускники коледжу працюють, як правило, помічниками керівників основних і виробничих підрозділів, інспекторами кадрів, організаторами з персоналу, диспетчерами виробництва, агентами з постачання на підприємства різних форм власності. Відгуки, які отримує відділення про них як фахівців, завжди позитивні.

 


Науково-практична конференція в Луцькому НТУНаші будні


Складання останнього іспиту в коледжі


Наші свята


Довгоочікуваний випускний


Участь у тренінгу


19 листопада 2014 року, на запрошення декана факультету бізнесу Луцького НТУ професора Тараса Божидарніка, студентка 466 «Д» групи спеціальності «Організація виробництва» Шудрук Вікторія та завідувач відділення спеціальності «Організація виробництва»  Ковельського промислово-економічного коледжу Олена Гончаренко мали унікальну можливість взяти безпосередню участь в тренінгу на тему: «Механізм ведення прозорого та успішного бізнесу», який проводився для 25 осіб.

Даний тренінг відбувся за підтримки Волинського обласного громадського об’єднання «Асоціація регіонального розвитку», та його президента  Анатолія Пархом'юка,  фундацією Менеджерських Ініціатив з Любліна в рамках реалізації проекту «Польський досвід системних змін. Практичні імплікації для України».

Робота в групах під керівництвом генерального директора Polsko-Ukrainska Izba Gospodarcza Анджея Дрозда вимагала від студентів не тільки застосування теоретичних знань, а насамперед креативності, вміння логічно мислити та вміння відшукати ключові слова в усім відомих визначеннях «Підприємець», «Підприємство», «Підприємництво». 

Завдання провести зв'язок «Влада – підприємництво» викликало неабияку дискусію учасників з паном Анджеєм.

Кава-брейк додала атмосферу невимушеності та сприяла безпосередньому здруженню студентської молоді.

В наступному завданні студентські команди проводили «SWOT» аналіз Волинського  регіону. Лідери команд представили сильні та слабкі сторони регіону, його можливості та загрози для ведення бізнесу. 

Перегляд польської презентації «Інструменти підтримки бізнесу» зацікавила студентів такими поняттями, як «Start-up», «кластер» та «інкубатори бізнесу», а також те, що в Польщі інструментами підтримки бізнесу мають можливість скористатися як випускники ВНЗ, так і мікропідприємці, безробітні, та всі ті, хто має ідею бізнесу.

Під час практичного заняття на тему: «Можливий прояв підприємництва» студенти отримали завдання від пана Анджея створити модель підприємства, яке діє в конкретній галузі. Невдовзі лідерами команд були представлені три різнохарактерні бізнес-плани. Перший бізнес-план, щодо створення панорамного ресторану, пан Анджей охарактеризував як найбільш безпечний бізнес.

І на завершення тренінгу студенти представили рекламу свого новоствореного, уявного бізнесу, яку з зацікавленістю слухали всі учасники та організатори. Серед учасників тренінгу, студентів старших курсів Луцького НТУ, наша студентка вирізнялася не тільки віком (наймолодша учасниця), але й неординарністю мислення. У завданні щодо створення реклами на свій бізнес-план, Вікторія представила на високому рівні рекламу кованих виробів.

А наостанок пан Анжей відмітив надзвичайну активність та неординарність мислення українських студентів, адже він в рамках проекту «8 міст» мав можливість спілкуватися зі студентською молоддю Івано-Франківська, Львова, Вінниці та Луцька.

Даний захід в котрий раз показав, що наша українська молодь активна, креативна, комунікабельна, неповторна, адже саме в студентські роки закладаються та проявляються такі риси, як лідерство та ініціативність, тобто те, що необхідно зараз Україні.


Науково-практична конференція в коледжі


3 грудня в Ковельському промислово-економічному коледжі Луцького НТУ в рамках проведення тижня комісії та спеціальності «Організація виробництва» була проведена перша студентська науково-практична конференція «Економіка, організація та управління в умовах інноваційного розвитку України».

Увазі досвідченого журі у складі завідувача кафедри менеджменту та маркетингу Луцького НТУ, к.е.н., професора Морохової В.О., доцента кафедри менеджменту та маркетингу Луцького НТУ, к.е.н. Войтовича С.Я., директора коледжу, к.т.н., доцента, викладача вищої категорії, викладача-методиста Селівончик Т.В., завідувача відділення спеціальності «Організація виробництва», викладача вищої категорії, викладача-методиста Гончаренко О.О., голови випускної методичної комісії спеціальності «Організація виробництва», викладача вищої категорії, викладача-методиста Самчинської С.С. та усім присутнім були представлені перші наукові дослідження студентами ІІ, ІІІ та IV курсів спеціальності «Організація виробництва».

16 різнохарактерних доповідей стали основою пленарного засідання. Це були доповіді з економічної теорії та економічного аналізу (науковий керівник Пиц В.І.), економіки підприємства (науковий керівник Зубчик Л.В.), бухгалтерського обліку (науковий керівник Дацюк А.А.), менеджменту (науковий керівник Гончаренко О.О.), маркетингу (науковий керівник Михалевич П.М.), організації виробництва (науковий керівник Самчинська С.С.), технології галузі (науковий керівник Мельничук А.П.).

Нелегке завдання стояло перед нашими гостями, досвідченими науковцями, адже їм необхідно було оцінити студентські праці та обрати найкращу. Саме таке дослідження візьме участь у щорічній міжнародній науково-практичній конференції «Актуальні проблеми менеджменту в умовах інноваційного розвитку економіки» в Луцькому НТУ.

Активно проявили себе, як молоді науковці, студенти 280 «Д» групи Тищук Анастасія, Матвійчук Тетяна; студенти 374 «Д» групи Берестюк Світлана, Мацюк Галина, Ярмолюк Вікторія, які отримали відповідні грамоти.

Практичною спрямованістю дослідження плинності кадрів на підприємстві вразив журі студент 466 «Д» групи Змієвський Дмитро; найкраще представила свою доповідь про вплив міжнародного тероризму на національну економіку студентка цієї ж групи Далека Ольга. Науковий підхід в дослідженні якості продукції відзначило журі у доповіді Шудрук Вікторії (466 «Д» група); актуальне дослідження про інтернет-бізнес провела Филинюк Ольга (374 «Д» група). Оригінальністю дослідження підкорила журі Муха Ірина (374 «Д» група) з доповіддю щодо стратегій завоювання світовими торговими марками міжнародного ринку. Змістовну доповідь з історії і перспектив розвитку економічного аналізу представила на розгляд журі Роюк Діана (466 «Д» група). Неординарним дослідженням, на думку журі, була доповідь щодо формування програми лояльності клієнтів студентки 374 «Д» групи Самчук Ілони. Глибоке теоретичне дослідження теми «Особливості класифікації основних засобів промислових підприємств» провів студент цієї ж групи Кевлюк Кирило.

А переможцями конференції стали студенти 466 «Д» групи:

  • ІІІ місце виборола Шворак Оксана з доповіддю «Проблеми оцінки фінансового стану підприємства» (науковий керівник Пиц В.І).

  • ІІ місце здобув Воронцов Василь з доповіддю «Рівні управління у менеджменті» (науковий керівник Гончаренко О.О).

  • І місце завоював Збишко Костянтин з доповіддю «Основні категорії поняття «Мотивація» (науковий керівник Гончаренко О.О).

В котрий раз наші студенти, наші менеджери, наші лідери, наша еліта коледжу показали свою креативність мислення, творчість та вміння справлятися з різноманітними завданнями.