Відділення спеціальності  122 «Комп'ютерні науки» («Обслуговування програмних систем та комплексів»)

 Завідувач відділенням: Вегера Тетяна Георгіївна, викладач вищої категорії, викладач-методист

 Телефон: (03352) 5-53-20

 Адреса: вул. Заводська, 23, м. Ковель Волинська обл.

 E-mail: kovel_koledg@ukr.net

 

Підготовка фахівців

Підготовка фахівців проводиться за спеціальністю 122 «Комп'ютерні науки» («Обслуговування програмних систем та комплексів»).

Організація навчального процесу відбувається згідно з "Положенням про організацію навчального процесу у вищих навчальних закладах" та галузевими стандартами освіти.

Історична довідка

            Спеціальність «Обслуговування програмних систем і комплексів» була відкрита у 2010 році. В 2014 році коледж успішно пройшов першу акредитацію даної спеціальності, що дає право і надалі проводити підготовку висококваліфікованих фахівців.

 

                                Матеріальне забезпечення навчального процесу

Для проведення лекцій та лабораторно-практичних занять на відділенні функціонують навчальні кабінети та лабораторії, оснащені необхідними технічними засобами навчання, навчальною та довідковою літературою, відповідними методичними посібниками, навчальними моделями, плакатами, планшетами.

В коледжі функціонує 4 комп'ютерні класи, які обладнані сучасною комп'ютерною технікою, що цілодобово під'єднані до швидкісного Інтернету і доступні студентам безкоштовно в будь-який час.

Матеріально-технічна база відділення постійно змінюється відповідно до сучасних вимог, поповнюється новим комп'ютерним обладнанням та матеріалами, які використовуються в навчальному процесі.

   Кадрове забезпечення навчального процесу

            Освітню діяльність зі спеціальності "Обслуговування програмних систем і комплексів" забезпечує 24 викладача, з них 14 (58,3%) - з вищою кваліфікаційною категорією, 2 (8,3%) - з ІI кваліфікаційною категорією, 8 (33,4%) - спеціалістів, 6 викладачів (25%)  мають педагогічне звання "викладач-методист", 2 (8,3%) - "старший викладач", серед них 2 кандидати наук. Всі вони мають відповідну освіту і досвід роботи за спеціальністю.

Методичне забезпечення навчального процесу

    Відповідно до освітньо-професійних програм та навчальних планів викладачі спеціальності розробляють та вдосконалюють робочі навчальні програми з дисциплін, що викладаються. Всі програми дисциплін, за якими готують студентів, відповідають стандартам вищої освіти.

      Викладачі спеціальності активно розробляють методичні вказівки для вивчення теореточного курсу, проведення практичних занять, виконання контрольних та курсових робіт та інші матеріали для контролю знань студентів.

     Студенти вивчають мову програмування Pascal, Delphi і C++, яка є найбільш поширеною мовою програмування у всьому світі, системи управління базами даних, комп'ютерну графіку, WEB-технології та WEB-дизайн, комп'ютерні мережі, об'єктно-орієнтоване програмування та інше.

Студенти спеціальності

     9 квітня 2014р. студент 463 "Д" групи Ксьондзик Юрій зайняв II місце у II етапі Всеукраїнської олімпіади з інформатики м.Луцьк.

Перші випускники спеціальності група №463 "Д" 

Студенти спеціальності є активними учасниками всіх культурно-масових заходів, які проходять у коледжі. 

Студенти 185 "Д" групи активні учасники і переможці конкурсу плакатів спортивного благодійного фестивалю "Звитяга".

Думіч Антон, Якимчук Дмитро (185 "Д" гр.) пережці кіберспортивного турніру з DOTA2.

Луцюк Олександр (студент 469 "Д" гр.) переміг у конкурсі "Коледж має таланат" виборовши головний приз у сумі 500грн.

Вирізняється надзвичайним вмінням складати досить швидко кубик Рубіка та головоломки.

Гімн Ковельського промислово-економічного коледжу

Кочут Дмитро, Максимук Дмитро (студенти 373 "Д" гр.) - фіналісти конкурсу "Коледж має талант",

автори гімну Ковельського промислово-економічного коледжу Луцького НТУ

 

До Ковеля з’їхалося близько 40 віртуозів зі складання кубика Рубика

   У Ковелі на базі промислово-економічного коледжу протягом двох днів проходив Міжнародний чемпіонат зі швидкісного збирання головоломки «WinterWestUkraine 2015», в якому взяли участь 37 швидкуберів із різних міст України, в тому числі окупованого Луганська, та сусідньої Республіки Білорусь. 
    Любителі збирати кольорові кубики різних форм та розмірів змагалися в 16 дисциплінах із 18-и можливих на швидкість, мінімальну кількість ходів, наосліп, однією рукою і навіть ногами. На Волині турнір такого рівня відбувся вперше і організував його студент спеціальності "Обслуговування програмних систем і комплексів" промислово-економічного коледжу Олександр Луцюк, якого містяни більше знають як володаря титулу «Містер Ковеля-2013»
Ось цей юнак кілька років тому, так само як і більшість учасників змагань, зацікавився збиранням кубика з Інтернету. Там він побачив, як швидко і легко надскладні головоломки складають за лічені секунди, і сам взявся навчитися цьому спортивному ремеслу.
     Олександр Луцюк  запросив до Ковеля найдосвідченіших збирачів кубика Рубика з України та Білорусі, де cпробував і власні сили. 
    Зранку до вечора в актовому залі коледжу було чутно потріскування кубиків. Розіграш кожної дисципліни турніру починався з того, що кубика Рубика заплутували і в такому вигляді віддавали учаснику. Той мав 15 секунд, щоб оцінити ситуацію, а далі вмикався таймер. Час, використаний на  виконання завдання, заносили до загального списку спортсменів-швидкуберів світу. 
    Міжнародний чемпіонат зі швидкісного збирання головоломки був доволі результативним, оскільки тут встановили аж три рекорди, два з яких - національні, а інший – рекорд Білорусі. 
    14- річному львів’янину Данилу Турику в дисципліні «Skewb» знадобилося лише три секунди і 28 сотих, щоб покращити час дворазового національного рекордсмена з Києва Ігоря Більченка. Юнак і не очікував продемонструвати тут в Ковелі після майже півторарічних домашніх тренувань такий високий результат.
    Ігор Більченко, який в Українському рейтингу зі збирання головоломки посідає другу сходинку, привітав Данила з гарним результатом. До речі, швидкубер із Києва ще й став одним зі спонсорів даного турніру. Окрему подяку учасники заходу також висловили піцерії «Classiс» за допомогу у підготовці турніру.     
    Ігор Більченко, як і його суперники, теж брав перші уроки майстерності зі складання кубика з Інтернету. Майбутній митник України каже, що навчитися цій грі можна швидко, було б лише бажання та олімпійська витримка.
    А ось харків’янин Антон Крохмаль встановив національний рекорд із найвідомішої в світі головоломки, яка є базовою для збирання кубика зі всіх інших дисциплін «3х3х3». Він склав кубик Рубик лише за 22 ходи – а це нині є мінімальна кількість ходів із даної дисципліни. Також Антон став кращим у номінації збирання головоломки закритими очима. 
    Ще один рекорд на Міжнародному чемпіонаті в Ковелі встановив білорус Ілля Терешко. Юнак найшвидше впорався зі складання кубика в дисципліні «Rubik’sClock». 
    Всі переможці турніру зі складання кубика Рубика «WinterWestUkraine 2015» нагороджені кубками чемпіонату, медалями, дипломами та пам’ятними подарунками. Найбільшу кількість призових місць тут посіли гості з сусідньої Білорусі. Вони повезли до Мінська аж 6 головних нагород, на два кубки менше вибороли харків’яни. Ковельські спортсмени, а їх було 6 учасників, теж показали хороші результати.


Сорока Дмитро (студент 473"Д" групи) взяв активну участь у зимовому міжнародному бліц-конкурсі з веб-дизайну та комп'ютерної графіки серед студентів та учнів, який організовував Вінницький національний технічний університет і виборов II місце у номінації "Краща програмна реалізація".